6.oktobrī gadskārtējā Uguns Nakts Vienkoču parkā

2880
Jau vairākus gadus pēc kārtas Vienkoču parkā tiek rīkota gadskārtējā Uguns Nakts. Tas ir noskaņu un gaismu pasākums, kura mērķis ir Vienkoču parka viesus pirms ziemas uzlādēt ar pozitīvām emocijām, uzlādēt ar gaismu un siltumu, padarīt vienu īso rudens dienu ilgāk gaišu. Katru gadu šis pasākums tiek rīkots oktobra pirmajā sestdienā, kas šogad ir 6. oktobris. Ar krēslas iestāšanos viss Vienkoču parka gaismu mežs tiek izlikts ar svecēm. Vispirms tiek iedegti vienkoču gaismas ķermeņi, izgaismotas miniatūrās ēkas, bet pēc tam viss pārējais. Katru gadu šajā Uguns naktī plkst.21:00 notiek tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, kas vijās kā ugunīga čūska pa gravām un lejām. Šogad lāpu gājiens noslēgsies ar uguns rituālu, kuru vadīs folkloras kopa „Delve”. Pēc uguns rituāla tiks iedegts lielais ugunskurs un ugunsskulptūra.
Dažādas aktivitātes un amatnieku darbnīcas notiks jau dienā (no plkst. 14:00). Siguldas viduslaiku pils sardzes vīri stāstīs par bruņinieku gudrībām un dos iespēju iemēģināt dažādus kara rīkus. Darbosies kalēja smēde, kokamatnieka darbnīca, dabas rotu darbnīca, tāšu darbnīca, celu aušanas darbnīca. Kroketa klubs „Sig-Lig”iepazīstinās ar kroketa spēles niansēm. Darbosies arī dzīvo masku gleznošanas darbnīca, kur katram tiks dota iespēja pārvērsties par spoku vai kādu meža briesmonīti, kurš tumsā varēs spokoties un jokoties. Iestājoties tumsai, nākotni varēs izzināt pie vietējām raganām. Piebalgas porcelāna fabrika demonstrēs savu izgaismoto un caurspīdīgo porcelānu. Pirms lāpu gājiena būs iespēja izdejoties senos latvju dančus ar folkloras kopu „Ore”. Izturīgākajiem apmeklētājiem jaukas sajūtas pie ugunskura ar īpašo Uguns nakts viesi Kārli Kazāku.
Par apmeklētāju vēdera labsajūtu rūpēsies vietējie ēdināšanas uzņēmumi, Līgatnes vīna darītava un Valmiermuižas alus darītava, kura piedāvās savu īpašo uz dzīvas uguns vārīto karstalu.
Katram Uguns nakts apmeklētājam jāņem līdzi dārza svece un lāpu gājienam lāpa, tādejādi ne tikai papildinot gaismu mežu ar līdzi atnesto gaismu, bet iegūstot arī 50% atlaidi ieejas maksai. Ieejas maksa, kā vienmēr, simboliska: pieaugušajiem 2Ls, skolēniem un pensionāriem 1Ls, pirmsskolas vecuma bērniem bezmaksas (ierodoties ar dārza sveci 50% atlaide). Visi ieņēmumi no Uguns nakts tiks izlietoti topošā Kokamatniecības muzeja celtniecības līdzfinansēšanai. Šis muzejs tiks realizēts Vienkoču parkā un ir viena no šī parka idejas neatņemamām sastāvdaļām.
Vienkoču parks atrodas Līgatnes novadā un apmeklētājiem atvērts kopš 2007.gada pavasara. Plašākai uzziņai par Vienkoču parku www.vienkoci.lv tālr.  29329065; e-pasts: info@vienkoci.lv

Programma:No plkst. 14:00

 • Dabas rotu darbnīca
 • Kalēja amata demonstrējumi Vienkoču parka smēdē
 • Tāšu darbnīca
 • Kokamatnieka darbnīca
 • Celu aušanas darbnīca
 • Viduslaiku kara mākslas apmācības
 • Kroketa spēles apmācības

No plkst. 18:00

 • Vietējās raganas Jums palīdzēs izzināt nākotni
 • Dzīvo masku krāsošanas darbnīca (Katram interesentam būs iespēja pārvērsties par rēgu, spoku vai kādu citu meža briesmonīti)
 • Senie latvju danči ar folkloras kopu „Ore”
 • Gaismu meža iedegšana
 • Porcelāna gaismu spēles (Piebalgas porcelāna fabrika)

Plkst. 21:00
Lielais lāpu gājiens pa naksnīgajām Vienkoču parka takām

Lāpu gājiena noslēgumā:
Uguns rituāls ar folkloras kopu „Delve”
Lielā ugunskura iedegšana
Ugunsskulptūras iedegšana
Izturīgākajiem ciemiņiem jaukas sajūtas pie ugunskura kopā ar Kārli Kazāku

Jau no pēcpusdienas meža krodziņā uz dzīvas uguns gatavota maltīte spirdzinās garu un stiprinās miesu (lielos katlus aizdos raganas, receptes meža laumas, bet gatavos lustīgie līgatnieši).
Līgatnes Vīna Darītavas stendiņā būs iespēja degustēt un iegādāties dažādus vīnus… būs arī speciālais Uguns Nakts vīns!
Valmiermuižas alus darītava vārīs karstalu un, kas zin – varbūt arī kādu alus ēdienu uzbrūvēs!

LEAVE A REPLY