Bluķa vakars Vecrīgā 2014

2533

Bluķa vakars Vecrīgā! 

Ziemas Saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus mēs saucam par Bluķa vakaru, atzīmējušas un svētījušas tautas visā pasaulē.

Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Aicinām būt vienotiem šajā vakarā un kopīgi gan domās, gan velkot bluķi, nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī!

Aicinām svinēt Bluķa vakaru Vecrīgā Ziemas saulgriežos 21. decembrī! 

Vecrīgā Bluķa vakars notiks svētdien, 21. decembrī plkst. 18.00. Bluķa vilkšana Rīgā sāksies Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem, noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas – „Grodi”, „Garataka”, „Skandinieki”, „Budēļi”, „Berendejka”, „Iļjinskaja pjatņica”, „Rija”, „Vilkači”, „Vilcenes”,  kā arī Mālpils „Mālis”, Katlakalna „Rāmupe”, Līvānu „Ceiruļeits” un Bārbeles folkloras kopa.Aicinām arī Tevi un Tavus domubiedrus nepalikt malā un pievienoties! Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālais instruments, ar kuras skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām kliedēsim tumsu un ienaidu, iesim saulei līdzi tās gadskārtu gājumā!
Svētkus atbalsta Rīgas dome. Organizē Latvijas Folkloras biedrība.
Informācija:
Jelena Jekimova, tālr. 28363035
Andris Kapusts, tālr. 26063277

LEAVE A REPLY