Latviskās Pirts tradīcijas ģimenē

3836

Šī gada 16. un 17. martā Rīgas Latviešu biedrības nama telpās notiks konference «LATVISKĀS PIRTS TRADĪCIJAS ĢIMENĒ». Konferenci rīko biedrība «Lauku Pirtnieki» sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Nacionālās identitātes komisiju ar mērķi veicināt sabiedrības interesi par latviskās pirts tradīcijām, to apzināšanu un saglabāšanu, kā arī lai popularizētu pirti kā latviskās dzīvesziņas, fiziskās un garīgās veselības uzturēšanas neatņemamu sastāvdaļu, kā latviskas ģimenes pamatu stiprinātāju.

Konference

«Ģimene ir nacionālās identitātes veidošanas pamats. Lai pamatu stiprinātu, nevajadzētu gaidīt no vieniem Dziesmu svētkiem līdz nākamajiem vai no viena festivāla «Baltica» līdz otram. Pirts rituāli rada neatsveramas iespējas, kā jau no pašas mazotnes cilvēks var izjust saikni ar savas tautas tradīcijām, smelties spēku no dabas, būt kopā ar ģimeni visās paaudzēs, ļoti rimtā un plūstošā veidā izdzīvot gadskārtu un dzīves ciklus», saka psihoterapeits un pirtnieks, biedrības «Lauku Pirtnieki» vadītājs Juris Batņa.

Konferences galvenā tematika saistīta ar ģimenes godiem (pirtīžām, krustabām, iesvēti, vedībām, bedībām) un pirts lomu tajos. Tāpat tiks aplūkotas tēmas par dziedniecisko pirti, dabas ritumu un pirti, par vārda spēku un par to, kāda tad ir patiesi latviska pirts.

Konferences atklāšanā aicināts piedalīties Rīgas Latviešu biedrības Nacionālās identitātes komisijas vadītājs, Latvijas Okupācijas muzeja administrators, Rīgas domes deputāts, vīru kopas «Vilki» dalībnieks Jānis Atis Krūmiņš.

Konferencē piedalīsies pirtnieki – savas nozares autoritātes: psihoterapeits un pirtnieks Juris Batņa, pirtniece un pirts skolas «Lielzemenes» vadītāja Aelita Vilde Batņa, pirtniece un psiholoģe Sarmīte Krišmane, pirtniece un zāļu sieva Līga Reitere, pirtniece, folkloriste un grāmatu autore Inese Krūmiņa un citi. Par latvisko pirts tradīciju praktizēšanu ģimenē stāstīs Rubeņu ģimene no Jelgavas

Konferences praktiskajā daļā jeb darbnīcās pieredzējuši pirtnieki dalīsies savās zināšanās un pieredzē par pirtī iešanu:

·         Pirtnieki Inese un Juris Vasiļevski par dzintaru pirtī;

·         Folkloristi Inese un Jānis Krūmiņi par tautas dziesmu dziedāšanu pirtī;

·         Pirtnieks Ričards Batarags par latviešu tradicionālo pirti;

·         Pirtniece Linda Prūse par ādas kopšanas materiāliem pirtī;

·         Pirtnieki Viesturs Luka Indāns, Vilnis Beihmanis, Aldis Āre par pērienu pirtī;

·         Pirtnieces Inguna Žogota un Anda Ābele par skaņām pirtī;

·         Pirtnieki Silva Staķe, Valda Vītola, Ainārs Strazdiņš par vārda spēku pirtī;

·         Ausma Spalviņa par telpu rotāšanu – puzuriem, vītnēm u.c.;

·         Pirtniece un zāļu sieva Līga Reitere par augiem un pirti;

·         Fizioterapeite un pirtniece Anita Elksne par pirtnieka veselību;

·         Pirtnieki Kristīne Zeltiņa un Ivars Vallers par māla podiņu masāžu un koka elementiem pirtī u.c.

Konferences norisi kuplinās tikšanās ar grāmatas un CD «Spēka dziesmas» autoru grupu un spēka dziesmu koncerts, dziedošā Vītolu ģimene, kā arī pirtslietu tirdziņš un latviešu danču vakars.

Konferences programma

alt

Dalība konferencē

Dalības maksa:

30 Ls  vienai personai,

25 Ls  vienai personai, ja uz konferenci dodas ģimene,

40 Ls vienai personai maksa no 9. marta līdz 16. martam

Lūdzam pieteikt dalību, ieskaitot dalības maksu biedrības “Lauku pirtnieki” kontā:

BIEDRĪBA LAUKU PIRTNIEKI
Reģ. nr. 40008157969
SWEDBANK
Konts: LV92HABA0551028291418

Iemaksājot dalības maksu, Jūs automātiski reģistrēsities konferencei, un 16. martā, piesakoties reģistrācijā, saņemsiet ieejas karti abām konferences dienām.

LEAVE A REPLY