Lielās dienas saullēkta sagaidīšana Arkādijas parkā

3929

Lielā diena Rīgā Komentēt drukāt

Lieldienas rītā
Sarkana saule,
Māršiņas villainei
Sarkanas bārkstis.

Svētdien, 22.martā 6.00 – 16.00

6.00 – 8.00 Lielās dienas saullēkta sagaidīšana Arkādijas parkā

Mazgāšanās Mārupītē, kas tek pret rītiem, putnu dzīšana, Saules sagaidīšana ar dziesmām, pēršanās ar pūpolu vai plaucētu bērzu zariem, šūpoļu kāršana un citi tradicionālie rituāli auglības, veselības un skaistuma nodrošināšanai.

12.00 -16.00 Lielās dienas svinēšana Līvu laukumā

Lielās dienas svinēšana ar šūpoļu pušķošanu un šūpošanos, Lieldienu dziesmām un apdziedāšanos, olu krāsošanu un vārīšanu, sišanos un ripināšanu, kā arī spēlēm, rotaļām un sadancošanu.

Lielās dienas sagaidīšanu un svinēšanu vadīs Rīgas folkloras kopas – „Grodi”, „Garataka”, „Vilcenes”, „Dandari”, „Berendejka” un Rīgas Danču klubs, kā arī Mālpils „Mālis” un Katlakalna „Rāmupe”.

Aicinām visus uz pavasara svarīgāko notikumu – Lielo dienu Rīgā, kuru šogad svētīsim svētdien 22.martā, visas dienas garumā. Svētku noskaņai palīdzēs līdzi paņemtie pūpolu un izplaukušie bērzu zari, kārklu šautriņas, vilnas dzīpari, dzērvenītes, kā arī krāsainas dzijas pīnītes šūpoļu rotāšanai un, protams, krāsotas olas, kas domātas gan ziedošanai šūpolēm, zīlēšanai, sacensībai, gan pašu ēšanai, gan citu cienāšanai un dāvināšanai par šūpoļu kārumu un šūpošanu.

Pavasara atnākšanu tautas tradīcijās iezīmē vairākas svinamās dienas – Ģertrūdes arī Kustoņu, Benedikta, visbeidzot, Lielā un Māras diena. Šis laika posms ir saistīts ar Zemes mātes atmošanos. Mostas auglības spēki, diena kļūst garāka par nakti un gaisma svin galīgo uzvaru pār tumsu.

Svētkus rīko Latvijas Folkloras biedrība.
Atbalsta Rīgas dome.
Informācija par pasākumiem – www.folklorasbiedriba.lv
Jelena Jekimova, tālr. 28363035, e-pasts birojs@folklorasbiedriba.lv
Andris Kapusts, tālr. 26063277, e-pasts andr27@ml.lv

LEAVE A REPLY