Augu vara pie miesas un gara – izstāde par pirts un ārstniecības...

Augu vara pie miesas un gara – izstāde par pirts un ārstniecības augiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

5221

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 9. novembra līdz 6. janvārim būs apskatāma izstāde „Augu vara pie miesas un gara”, kur varēs iepazīt pirts un ārstniecības augus, to ievākšanu, lietošanu un iedarbību. Izstāde ir organizēta sadarbībā ar biedrību Latvijas Pirts savienība un biedrību Vides un Veselības Saime, kas apvieno bioloģiskos zemniekus.

 

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 9. novembra līdz 6. janvārim aicinām visus veselīga un dabiska dzīvesveida piekritējus uz izstādi „Augu vara pie miesas un gara”, kurā varēs iepazīties ar dažādiem pirts un ārstniecības augiem, to ievākšanu, lietošanu un iedarbību. Mūsdienu pārsātinātā piedāvājumu daudzveidībā un stresa vidē arvien lielāka ir cilvēku interese par visu dabisko, īpaši to, kas audzis un nobriedis vietējos apstākļos, tajā skaitā arī par ārstniecības augiem, kā arī par dažādiem pirts rituāliem veselības, možuma uzturēšanai un iegūšanai. Iepazīstot augu daudzveidību un vērtīgās īpašības, katrs atradīs sev ko noderīgu tumšākā un drēgnākā gada posma patīkamākai pavadīšanai, vīrusu un mikrobu atbaidīšanai, miesas vingruma un prāta mundruma saglabāšanai. Izstādē būs apskatāmi ārstniecības augi, to maisījumi, dažādas pirtsslotas, kā arī citi pirts piederumi no augu valsts: vīkšķi, rīkstes utt. Izstādē apskatāmie augi ir audzēti bioloģisko zemnieku saimniecībās, kas apvienojušies biedrībās Latvijas Pirts savienība un Vides un Veselības Saime.

 

Pirts gudrību apgūšanai būs iespēja tikties ar pieredzējušiem pirtniekiem:

22. novembrī plkst. 16.00 – 20.00 ar sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru: saruna par „Veselīgu dzīvesveidu caur latvisko pirti”,  Sausā pēriena un kārklu klūgu vibrējošās masāžas demonstrējumi, vakuummasāžas lietošana mājas apstākļos, izmantojot māla bankas;

29. novembrī plkst.  15.00 – 20.00 ar sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru: saruna par „Dziedināšanos ar pirti”, Sausā pēriena un kārklu klūgu vibrējošās masāžas demonstrējumi, vakuummasāžas lietošana mājas apstākļos, izmantojot māla bankas;

6. decembris plkst. 14.00-18.00 ar sertificētu dziednieku Ziedoni Kārkliņu: “Sarunas par pirti”.

Uz izstādes „Augu vara pie miesas un gara” atklāšanu masu mediju pārstāvji laipni aicināti 9. novembrī plkst. 13.00. Paredzēta iepazīšanās ar izstādi, pirts un ārstniecības augiem. Mundrumam – zāļu tējas un SIA Ekovirtuve cepumi. 

Izstāde tapusi sadarbībā ar biedrības Vides un Veselības Saime atbalstu: Māru un Daini Bergmaņiem – z/s „Upmaļi”, Brigitu Lūkinu – z/s “Ozoliņi”, Agritu Gailīti – z/s „Lejaskāķupi”, Antu Kučeri – z/s ”Janavas”, Gunitu Virku – z/s “Mauriņi”, Anitu Rozenbergu – z/s „Silpurmašas”, Intu Brikmani – z/s „Ezermalas”, Guntu Kalniņu – z/s “Kalna Pakalnieši”, Helēnu Kokarēviču – z/s  “Gaiķi”, Jāni Vaivaru – z/s „Ragāres”, Sandru Stabingi – saimniecība „Lauciņi”, SIA „Andas Darbnīca” un biedrības Latvijas Pirts savienība atbalstu: Rudīti un Ziedoni Kārkliņiem – z/s „Cērpi” un sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru.

 

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Dārzs novembrī – aprīlī atvērts apmeklētājiem no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv.

 

Papildu informācija:

Signe Tomsone, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktora vietniece

Tālr.: 26390753; e-pasts: signe.tomsone@lu.lv

1 COMMENT

LEAVE A REPLY