Rotu valkāšanas tradīcijas Latvijā /// Elīna Kūle-Braže

6045

2 COMMENTS

  1. Paldies par lekciju, ļoti interesanta. Mani gan pēdējā laikā nodarbina jautājums, vai tiešām rotas (kā zināms jauns termins) bija tikai smukumam un savas bagātības apliecinājumam. Varbūt rotas būtu jāskata vairāk enerģētiskā līmenī, varbūt tie ir bijuši sava veida veselības uzturētāji, īpaši runājot par aprocēm kakla riņķiem un gredzeniem uz katra pirksta (tad jāskatās refleksoloģija) katram materiālam ir sava enerģētika. Īpaši svarīga ir rotu forma (jāskatās šķērsgriezumi), spirāles, ķēdītes, piekariņi. Tam visam ir sava vibrācija, tie rezonē ar apkārtējo vidu, tas jāskata saistībā ar kopīgiem dziedājumiem (skaņa ierosina svārstību un katram materiālam vai no tā veidotam priekšmetam ir cita rezonanse).
    Nekas nav bijis vienkārši tāpat, tikai smukumam, diez vai cilvēki liktu ap kaklu sev 0,500 kg metālu tikai lai būtu smuki. Te nu mēs esam kaut ko baigi palaiduši garām. Tā kā ir ko meklēt salīdzināt, varbūt ir vērts paklausīties kaut ko krievu valodā, krievi ļoti rok savas saknes un īpaši par senkrievu valodu, skaņas nozīmi valodā un kultūrā, rakstu simboliku ir tik bagātīga informācija, ka latviešiem atkal būtu viens iemesls par ko ienīst krievus :) lai veicas!

  2. Tev taisnība ,,, varbūt dziļumā nav ko meklēties jo to patiesību tāpat neuzzinās , arī krievi neuzzinās savu taisnību. Es arī esmu rotkalis un darinu senās rotas un savos semināros tieši to arī uzsveru ,ka rotas ne tikai greznumam , bar arī citām lietām …ka drīzāk tie ir kulta priekšmeti kuru patiesā vērtība laika gaitā zudusi , tāpēc arī notiek daudz spekulācijas ,bet tas mazumiņš ko zin’m tas tomēr jāatklāj …

LEAVE A REPLY