Projekta mērķi un uzdevumi (projekta ilgtermiņa, īstermiņa mērķu formulējums)

Ilgtemiņa mērķis: sabiedrības izglītošana par tradicionālo veidu veselības uzturēšanā un dažādu slimību ārstēšanā, izmantojot Latvijas dabā esošos ārstniecības augus.

Īstermiņa mērķis: sistematizēt un padarīt pieejamas zināšanas par veselības uzturēšanu un slimību ārstēšanu balstoties uz pārmantotajām senču zināšanām par augiem jebkuram interesentam.

Uzdevumi:

 1. Apzināt Latvijā praktizējošās zāļu sievas un vīrus
  1. Nointervēt 15 zāļu sievas un vīrus
  1. Dokumentēt un apkopot informāciju par ārstniecības augu tradicionālo pielietojumu ikdienā
  1. Sakārtot iegūto informāciju pa tēmām, izveidojot video kartotēku mājas lapā www.dzivotprieks.lvwww.
  1. Nodrošināt materiāla brīvu pieeju jebkuram latviski runājošam cilvēkam

Zāļu sievas un vīri, kuri projekta ietvaros dalīsies ar savām zināšanām:

 1. Līga Reitere – aktīvi praktizējoša Zāļu sieva, kura regulāri vada meistarklases un nometnes par ārstniecības augiem, ir izveidojusi Zāļu sievu skolu. www.reitere.lv
 2. Ziedonis Kārkliņš – sertificēts dziednieks un pirtnieks, augu pazinējs. Regulāri vada lekcijas par augu izmantošanu ikdienā un pirtī (piem., seminārs Ēdiens kā zāles. Zāles kā ēdiens. par to, kādas dabā augošas zālītes var izmantot veselīgai pārtikai un ko tās dod mūsu veselībai). www.ziedonis.lv
 3. Juris Bušs – ārstniecības augu pazinējs, herbalists. Izveidojis un vada nodarbības Herbalistikas skolā (Facebook lapa “Herbalistikas skola – Laimes sajūtu biedrība”). Savā darbā izmanto arī savas vecmāmiņas augu zintis.
 4. Artūrs Tereško – ārsts un fitoterapeits. Jau 23 gadus ražo populārās “Dr. Tereško tējas”. www.fitoterapija.lv
 5. Anita Kreicberga – “Mārītes Zālītes” vadītāja, vada meistarklases ar ārstniecības augiem un sarunas par to kā atbalstīt savu ķermeni. Ražo dažādas ārstniecības augu ziedes un krēmus (uz vaska bāzes), ko izmantot dažādu slimību profilaksē un ārstēšanā. www.mariteszalites.lv.
 6. Evita Dedze – zāļu audzētāja un vācēja, pirtniece, “24zālītes” izveidotāja. Lasa lekcijas par fitoterapiju, uzstājas pirts un tautas skolās, interesentu klubos. Vāc, žāvē un jauc tējās bioloģiski audžetus ārtsniecības augus. Jauc tējas katram klientam individuāli. Aktīvas dažādu Latviskās dzīvesziņu popularizējošu nometņu dalībnieces.
 7. Laura Ušča – darbojas tāpat kā Evita Dedze un papildus tam ražo dažādu augu hidrolātus, kā arī popularizē kokles spēli, dainu dziedāšanu Talsu novadā un ne tikai.
 8. Evita Lūkina – aktīvi nodarbojas tēju radīšanu. Šobrīd apgūst tālmācībā fitoterapiju Stonbridžas Univesitātē. Vada tēju darbnīcas gan pieaugušajiem, gan bērniem. www.ozolini.lv
 9. Solvita Kūna – ievāc un apstrādā ārstniecības augus, iegūst ēteriskās eļļas un ziedūdeņus, gatavo masāžas eļļas, maskas un augu pulverus, kas pilni ar dabas spēku un skaistumu. Dalās ar pieredzi, kā iepazīt augus un izvēlēties sev piemērotākos gan uzturam, gan dziedniecībai. Uzņēmuma CADE dibinātāja. www.cade.lv.
 10. Inta Brikmane – darbojas savā bioloģiskajā saimniecībā „Ezermalas”, kur vāc daudzveidīgus augus, lai pagatavotu visdažādākos veselību uzlabojošos pirts produktus, dažādi dziedniecības augu maisījumus, aromātiskos augu spilventiņus, maisiņus zāļu vannām un tējas. Regulāri rīko “Zāļu dienas”, kur aicina interesentus pie sevis, lai stāstītu par augiem un to iedarbību.

LEAVE A REPLY